День Соборності
День Соборності

Поділитися новиною:

День Соборності

В знак шани та об’єднання українських земель у закладах загальної середньої освіти району у цей день проведено заходи під загальним гаслом «Єдина і неподільна Україна»: виховні години, інформаційні хвилинки «Соборність України, естафети поколінь: від діда-прадіда», бесіди, тематичні уроки, круглі столи, диспути, бесіди, загальношкільні зібрання, присвячені політичним та історичним подіям в утворенні і зміцненні української державності, історії та діяльності Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. Разом з тим, у шкільних бібліотеках оформлено книжкові виставки «Україна: Схід і Захід разом». Працівники відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації, педагогічні та учнівські колективи закладів освіти селища Дворічна взяли участь у заході присвяченому Дню Соборності, який відбувся біля погруддя Тараса Шевченка. Єдність і свобода робить нас гідними нащадками наших батьків! Будемо з трепетом зберігати цей безцінний скарб!

Українська мрія – єдність, свобода і незалежність. Основа державності, якої споконвіку намагалися позбавити цю прекрасну частину земель всі її так звані сусіди прикриваючись «високими» інтересами.
22-е січня 1990-го року. Мільйони українців вишикувалися в справжній живий ланцюг, що розтягся від Києва до Львова. Вони відзначали День Соборності, День своєї української єдності та свободи.
21-го січня 1999-го року відповідно до Указу Президента України № 42/99 День Соборності був закріплений на законодавчому рівні суверенної держави.
Після подій 2013-го – 2014-го року, революції Гідності і трагедії початку неоголошеної війни Росії проти України, окупації Кримського півострова і декількох обласних центрів на сході України «братнім російським народом», відповідно до Указу Президента України № 871 / 2014 від 13-го листопада      2014-го року, святу повернули колишню назву. «Відзначати щорічно 22 січня – у день проголошення в 1919 році Акта злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки – День Соборності України» – йдеться в Указі.
В знак шани та об’єднання українських земель у закладах загальної середньої освіти району у цей день проведено  заходи під загальним гаслом «Єдина і неподільна Україна»: виховні години, інформаційні хвилинки «Соборність України, естафети поколінь: від діда-прадіда», бесіди, тематичні уроки, круглі столи, диспути, бесіди, загальношкільні зібрання, присвячені політичним та історичним подіям в утворенні і зміцненні української державності, історії та діяльності Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки.
Разом з тим, у шкільних бібліотеках оформлено книжкові виставки «Україна: Схід і Захід разом». Працівники відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації, педагогічні та учнівські колективи закладів освіти селища Дворічна взяли участь у заході присвяченому Дню Соборності, який відбувся біля погруддя Тараса Шевченка. Єдність і свобода робить нас гідними нащадками наших батьків! Будемо з трепетом зберігати цей безцінний скарб!

 

Альбом: День Соборності
Альбом: День Соборності
Альбом: День Соборності
Web-адреса: dvorichna-vo.gov.ua/news/id/12051 | Переглядів: 5229Дата публікації: 14:04 22.01.2020
Посилання